Masz pytanie?

Jak dobrać perfumy ?

2016-11-24 12:06

W jaki sposób dobrać odpowiednie perfumy?

Każda kobieta posiada swój ulubiony zapach, bez którego nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Aby jednak odnaleźć te idealne perfumy, często musimy wielokrotnie poeksperymentować, by dobrać najbardziej odpowiadające nuty zapachowe. Przed rozpoczęciem poszukiwań najodpowiedniejszych aromatów, skrytych w buteleczce, należy jednak poznać ich rodzaje.

Każdy rodzaj perfum, wód perfumowanych oraz wód toaletowych został zakwalifikowany do jednej z określonych grup:

Zapachy szyprowe - jest to grupa zapachów bardzo ciężkich, ze względu na zawarte w nich aromaty mchu dębowego, połączonego z różą, paczulą oraz żywicą.

Zapachy orientalne - skrywające w sobie aromaty korzenne, aromaty żywicy, cynamonu czy kardamon.

Zapachy kwiatowe - grupa zapachów o delikatnym aromacie konkretnego kwiatu lub całego bukietu. W przeważającej liczbie, zapachy kwiatowe łączone są z nutami owocowymi lub orientalnym piżmem.

Zapachy cytrusowe - grupa zapachów bardzo orzeźwiających, powstałych dzięki połączeniu cytryny, bergamotki czy limetki.

Do mniej popularnych grup zalicza się zapachy paprociowe oraz aldehydowe.


W jaki sposób ocenić i dobrać perfumy?

Popularną metodą na zniwelowanie aromatu pozostającego w naszym nosie jest powąchanie ziaren kawy, co można z łatwością wypróbować w domu, posiadając kilka / kilkanaście różnych próbek perfum. Dobór odpowiedniego zapachu wymaga cierpliwości. Każde perfumy składają się bowiem z trzech nut zapachowych - nuty głowy, serca oraz bazy, dlatego też w celu dokonania właściwego wyboru zaleca się stosowanie zapachu na skórze, ponieważ każda z ww. nut uwalnia się pojedynczo, pod wpływem czasu.

Bardzo ważny jest fakt, że nuta głowy na każdej skórze pachnie dokładnie tak samo, natomiast nuta serca oraz bazowa, są nutami rozwijającymi się, a ich aromat na każdej osobie, może wydawać się inny, w związku z tym, perfumy które według nas na innej osobie posiadają świetny zapach, nas samych niekiedy mogą drażnić.

Właściwie dobrane perfumy powinny nie tylko komponować się z odpowiednią porą dnia czy okazją, ale także z cechami naszego charakteru.
Idealne perfumy powinnyśmy dopasować nie tylko do pory dnia i okazji, ale także do cech naszego charakteru. Przykładowo:
Osobom romantycznym zaleca się perfumy kwiatowe. Eleganckim, zapachy intensywne, posiadające dużą dawkę np. piżma, zakwalifikowane do grupy szyprowej. Osoby prowadzące sportowy tryb życia powinny stosować przede wszystkim zapachy orzeźwiające, na bazie owoców cytrusowych. Femme Fatale powinny sięgać po aromaty ciężkie, długo utrzymujące się na skórze.

 

Komentarze

Komentarz
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com