Masz pytanie?

Jak wybrać idealny zapach?

2017-04-25 13:14

Najważniejszy pytaniem jakie trzeba sobie postawić przed zakupem perfum jest okazja, na którą zamierzamy wybierać dany zapach. Perfumy używane na co dzień powinny byś inne od tych, które wybieramy na specjalne okazje. Na uwadze należy mieć również porę roku. Aromaty letnie powinny charakteryzować się świeżymi, owocowymi nutami, natomiast zimowe ciężkimi, korzennymi oraz słodkimi.

Pierwszą, podstawową rzeczą przed zakupem, o której należy pamiętać jest dokładne zapoznanie się z opisem wybranego zapachu. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, które perfumy są dedykowane na jaką okazję, jakimi cechami się charakteryzują oraz jakie nuty wchodzą w ich skład.

W przypadku testów przy wykorzystaniu blotterów, najlepiej wyselekcjonować maksymalnie cztery zapachy, których to opisy najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom (wybranie większej ilości perfum może spowodować błędne postrzeganie zapachu przez nasze zmysły). Podczas sprawdzania interesujących nas perfum najpopularniejszą metodą są dostępne w każdej drogerii papierowe blottery. Aplikując zapach należy zapisać jego nazwę ze względu na to, iż w miarę upływu czasu aromat uwalnia inne nuty. 

Po przeprowadzeniu testu za pomocą blotterów, czas przekonać się jak wytypowany przez nas zapach będzie zachowywał się na skórze. Każdy z nas ma indywidualny zapach, przez co te same perfumy mogą wydawać się inne na różnych osobach. Po zaaplikowaniu zapachu (najlepiej zrobić to na czystą skórę w okolicach nadgarstków lub zgięcia łokci) pozostaje nam już tylko obserwować przebieg przemiany aromatu pod wpływem czasu. Wytypowane perfumy mogą znacznie różnić się zapachem wydzielanym na papierku, a zapachem wydzielanym na naszej skórze.

 

Dzieje się tak za sprawą naszych hormonów oraz indywidualnego zapachu ciała. Najlepiej przed dokonaniem zakupu użyć wybranego zapachu kilkukrotnie, tak aby zaobserwować, jak zachowuje się on w różnego rodzaju sytuacjach. Koniecznie zwracaj uwagę na reakcję otoczenia jak również zasięgnij opinii swoich bliskich czy znajomych. 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com