Masz pytanie?

Różnice w perfumach

2016-11-24 12:04

Perfumy/Woda perfumowana/Woda toaletowa

Jak poznać różnicę ?
Każdy zapach w swoim flakoniku skrywa różnego rodzaju, dokładnie wyselekcjonowane olejki eteryczne. Różnica pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, a wodą toaletową tkwi w stężeniu nut zapachowych, od których to właśnie zależy, do jakiej kategorii zaliczany jest dany zapach.

Perfumy
Należą one do kategorii zapachów, w której stężenie olejków eterycznych jest najwyższe, czyli nasycenie wynosi od 20% do 40%. Ta właśnie proporcja odpowiada za wytworność, oraz wysoką cenę produktów.  Najważniejszą cechą perfum jest ich intensywność, czasem wystarczy zaledwie kropla, aby ich zapach utrzymywał się na naszym ciele przez wiele godzin.
Ze względu na swoją wartość, perfumy nie są dostępne dla przeciętnego odbiorcy, najczęściej spotkać je możemy w formie kolekcjonerskiej, w buteleczkach o bardzo małej pojemności.

Woda perfumowana
Następną kategorią zapachów o największym stężeniu olejków eterycznych, są wody perfumowane (eau de parfum), których nasycenie mieści się w granicy od 10% do 15%. Dzięki takiemu stężeniu woda perfumowana ma intensywny zapach, wyczuwalny przez wiele długich godzin. Ciekawostką, o której należy wspomnieć jest fakt, iż w tej kategorii zapachów, niektóre nuty uwalniane są dopiero po kilku dniach od zaaplikowania.
Woda perfumowana jest najprawdopodobniej jednym, z najbardziej popularnych zapachów ze względu na soją dostępność oraz niewygórowane ceny.


Woda toaletowa
Woda toaletowa (eau de toilette) posiada najniższe stężenie olejków eterycznych, które wynosi od 5 do 10%. Ze względu na niski poziom stężenia, zapachy te nie cechują się trwałością i intensywnością, jednak ich zaletą jest delikatność, lekkość oraz poczucie świeżości. Kategoria eau de toilette nadaje się na każdą okazję, a dzięki swojej lekkiej formule można ją aplikować na włosach, jak również odzieży, bez obaw o przebarwienia.


Podsumowując, zarówno woda perfumowana jak i woda toaletowa różnią się intensywnością zapachu oraz ceną.
Należy pamiętać, że cena produktu uwarunkowana jest stężeniem olejków eterycznych, a co za tym idzie, intensywnością.

 

Komentarze

Komentarz
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com